Komunikat Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Górze
07.02.2013 08:44Kierownik Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Górze informuje, iż w projekcie systemowym Mit a prawda- łamiemy bariery i stereotypy mogą uczestniczyć osoby niepełnosprawne w wieku od 15 do 64 roku życia.
Zmiana przedziału wiekowego do uczestnictwa w projekcie wynika z kryterium dostępu, który określony jest przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego w zasadach dotyczących przygotowania i rozliczania projektów systemowych powiatowych centrów pomocy rodzinie, ośrodków pomocy społecznej, Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w ramach PO KL 2007-2013 oraz z informacji dotyczącej zasad naboru i realizacji projektu systemowego OPS w latach 2013-2014 oraz PCPR na rok 2013 w ramach priorytetu VII PO KL. W związku z powyższą zmianą by zapewnić równy dostęp do udziału w projekcie wszystkim mieszkańcom powiatu górowskiego wydłuża się termin naboru chętnych do udziału w projekcie do dnia 20 lutego 2013r.
W załączeniu jednolity tekst po uwzględnieniu zmian dotyczący naboru do projektu.
„Z myślą o mieszkańcach Powiatu Górowskiego”- nabór uczestników do kolejnego projektu
Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Górze
Kierownik Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Górze informuje o możliwości uczestnictwa w VI edycji projektu systemowego Mit a prawda – łamiemy bariery i stereotypy, który realizowany będzie w 2013r. przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Górze ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Do udziału w projekcie mogą zgłaszać się osoby niepełnosprawne, które nie uczestniczyły w poprzednich edycjach projektu, nieaktywne zawodowo w wieku od 15 do 64 roku życia – kobiety i mężczyźni, zameldowane na stałe lub czasowo na terenie powiatu górowskiego, korzystające ze świadczeń/usług Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie finansowanych na podstawie przepisów ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnieniu osób niepełnosprawnych (programy Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych). Może to być korzystanie trwałe z tych usług, jak również korzystanie na okoliczność udziału w projekcie. Dokumentem potwierdzającym niepełnosprawność jest posiadanie orzeczenia o stopniu niepełnosprawności, orzeczenia ZUS lub KRUS.
Celem projektu jest niwelowanie skutków niepełnosprawności, integracja społeczna osób niepełnosprawnych oraz podniesienie kompetencji życiowych i umiejętności społeczno – zawodowych uczestników projektu.
W projekcie zastosowane będą następujące formy wsparcia:
1) zajęcia rehabilitacyjne w specjalistycznym ośrodku rehabilitacyjnym
2) badania specjalistyczne
3) warsztaty (trening kompetencji życiowych i umiejętności społeczno – zawodowych )
4) zajęcia komputerowe – podnoszenie umiejętności podstawowej obsługi komputera i stron internetowych
5) poradnictwo specjalistyczne w zakresie ulg i uprawnień osób niepełnosprawnych o różnych blokach tematycznych dostosowanych do potrzeb uczestników.
Proponowany program wsparcia może ulec zmianie w trakcie weryfikacji wniosku o dofinansowanie realizacji projektu.
Udział w projekcie jest bezpłatny, Uczestnik projektu ma możliwość skorzystania z dofinansowania ze środków PFRON w zależności od indywidualnych potrzeb wynikających z rodzaju i stopnia niepełnosprawności.
Liczba uczestników jest ograniczona do 36 uczestników. Na chwilę obecną zgłosiło się już 29 osób, które wyraziły gotowość uczestnictwa w projekcie. W procesie rekrutacji zachowana będzie zasada równości szans i równego dostępu kobiet i mężczyzn.
Osoby zainteresowane udziałem w projekcie spełniające powyższe kryteria mogą zgłaszać swoją gotowość do udziału w projekcie w terminie do dnia 20 lutego 2013r. w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Górze, ul. Armii Polskiej 8, 56-200 Góra.
Zgłoszenia przyjmowane są przez pracownika socjalnego Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Górze, Iwonę Stankiewicz, pokój nr 11, tel. 65 543 28 96.
Kierownik PCPR w Górze
Bożena Merta
Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej
w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego,
Priorytet VII Promocja integracji społecznej,
działanie 7.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji,
poddziałanie 7.1.2 Rozwój i upowszechnienie aktywnej integracji
przez powiatowe centra pomocy rodzinie.
Informacje o artykule
Zredagował(a): | Redakcja |
---|---|
Data powstania: | 07.02.2013 08:44 |
Data ostatniej modyfikacji: | |
Liczba wyświetleń: | 1303 |