VI Edycja Projektu w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Górze
21.03.2013 12:14Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Górze rozpoczęło realizację VI edycji projektu systemowego „Mit a prawda- łamiemy bariery i stereotypy”. W dniu 20.03.2013r. odbyło się uroczyste rozpoczęcie projektu. Kadra PCPR realizująca projekt zapoznała uczestników z regulaminem uczestnictwa w projekcie oraz jego wytycznymi.
W projekcie uczestniczy 34 niepełnosprawnych mieszkańców powiatu górowskiego (17 kobiet i 17 mężczyzn w wieku od 15 do 64 roku życia: 22 osoby z Gminy Góra, 4 z Gminy Niechlów, 4 z Gminy Wąsosz i 4 z Gminy Jemielno).
Uczestnicy zostaną objęci wsparciem 3 instrumentami aktywnej integracji w zakresie aktywizacji zdrowotnej, społecznej i edukacyjnej w ramach, której odbędą się:
1) zajęcia rehabilitacyjne zgodnie z potrzebami osób niepełnosprawnych,
2) zespół ćwiczeń fizycznych usprawniających psychoruchowo.
3) zajęcia w ramach podnoszenia kluczowych kompetencji o charakterze zawodowym, umożliwiających aktywizację zawodową- zajęcia podnoszące umiejętności obsługi komputera i stron internetowych.
4) poradnictwo specjalistyczne oraz udzielenie informacji o prawach i uprawnieniach służące przywróceniu samodzielności życiowej, w tym powrót na rynek pracy, w ramach tego poradnictwa odbędą się III bloki tematyczne na których przewidziane są prelekcje, pogadanki oraz projekcje filmów.
5) poradnictwo i wsparcie indywidualne oraz grupowe w zakresie podniesienia kompetencji życiowych i umiejętności społeczno- zawodowych umożliwiających docelowo powrót do życia społecznego, w tym powrót na rynek pracy i aktywizację zawodową: „rozwój osobisty w podnoszeniu kompetencji życiowych i kształtowanie kompetencji społecznych” oraz „asertywność- trening kształtowania kompetencji życiowych w dokonywaniu zmian”.
Projekt będzie realizowany w okresie od 01.01.2013r. do 31.12.2013r. Realizacja projektu to niezwykła szansa dla mieszkańców powiatu górowskiego, a dla realizatorów ogromne wyzwanie zmierzające do zmiany świadomości w postrzeganiu osób niepełnosprawnych.
„Projekt to dla nas powód do satysfakcji jest również bodźcem do dalszego efektywnego działania” mówiła prowadząca spotkanie- Kierownik PCPR- koordynator projektu. Projekt ukierunkowany jest na podniesienie kompetencji życiowych i umiejętności społeczno- zawodowych. Inicjatywa realizacji projektu o takich działaniach jest ze wszech miar uzasadniona i trafna, a dowodem na to jest ogromne zainteresowanie społeczności lokalnej. Na zakończenie spotkania kierownik PCPR życzyła wszystkim uczestnikom owocnego udziału w projekcie oraz by udzielane wsparcie okazało się trwałym i budzącym zaufanie rezultatem Obecnie uczestnicy przygotowują się do zajęć warsztatowych stacjonarnych.
Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach
Europejskiego Funduszu Społecznego
Działanie 7.1 Rozwój i upowszechnienie aktywnej integracji
Poddziałanie 7.1.2 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez powiatowe centra pomocy rodzinie
Informacje o artykule
Zredagował(a): | Redakcja |
---|---|
Data powstania: | 21.03.2013 12:14 |
Data ostatniej modyfikacji: | 21.03.2013 12:47 |
Liczba wyświetleń: | 1343 |