pomniejsz powiększ

PCPR w Górze


VADEMECUM NIEPEŁNOSPRAWNEGO


ORZECZNICTWO


Społeczna Rada


Ulotki / Broszury/ Informatory


Piecza zastępcza


Świadczenia


Przeciwdziałanie przemocy


UE Europejski Fundusz Społeczny


Fundusze Europejskie- RPO WD


EFS


ZAMÓWIENIA PUBLICZNE PCPR


Linki

BIP PCPR GÓRA Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych SOW System Obsługi Wsparcia  centrum DUW MS Niebieska Linia PARPA

Kalendarium

Bożeny
Drogomira

22

grudzien

PWŚCPSN
1      1
2 2 3 4 5 6 7 8
3 9 10 11 12 13 14 15
4 16 17 18 19 20 21 22
5 23 24 25 26 27 28 29
6 30 31      

Kolejna edycja projektu PCPR w Górze

26.03.2014 12:48

 

Spotkaniem promocyjnym, które odbyło się w sali konferencyjnej Restauracji Magnolia w Górze, w dniu 24.03.2014r. liczna grupa mieszkańców Powiatu Górowskiego rozpoczęła udział w VII edycji projektu systemowego „Mit a prawda- łamiemy bariery i stereotypy” realizowanego przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Górze.

W pierwszej części spotkania kadra PCPR realizująca projekt zapoznała uczestników z regulaminem uczestnictwa w projekcie, z jego wytycznymi, przedstawiając również harmonogram działań, które zrealizowane będą w trakcie projektu. Uczestnicy podpisali stosowne dokumenty i umowy.

Spotkanie prowadziła kierownik PCPR Bożena Merta, która serdecznie powitała uczestników projektu i wyraziła swoje ogromne zadowolenie z faktu, iż tak duże grono mieszkańców powiatu górowskiego wyraziło zainteresowanie udziałem w projekcie.

Druga część spotkania odbyła się z udziałem Starosty Górowskiego Piotra Wołowicza. Starosta w swym wystąpieniu zwrócił się w sposób szczególny do uczestników życząc Im zadowolenia i satysfakcji z udziału w projekcie. Podkreślił znaczenie i rangę działań na rzecz osób niepełnosprawnych, które realizowane są przez zespół projektowy PCPR. „Rok 2014 to rok szczególny pod względem liczby uczestników, a także komplementarności działań, które zaakceptowane zostały przez Instytucję Pośredniczącą, z których Państwo mogą skorzystać”. Starosta z refleksją nawiązał również do poprzednich edycji projektu i do uczestników, z którymi miał przyjemność spotykać się na uroczystościach podczas realizacji projektu, dla których udział w projekcie okazał się skutecznym wsparciem, podkreślając, iż absolwenci poprzednich edycji projektu stanowią znaczącą grupę w środowisku lokalnym.

Kierownik PCPR złożyła uczestnikom życzenia, „by okazane wsparcie było trwałym i budzącym Państwa zaufanie rezultatem”.

W projekcie uczestniczy 36 mieszkańców powiatu górowskiego (26 kobiet i 10 mężczyzn w wieku od 15 do 64 roku życia, którzy z powodu niepełnosprawności potrzebują wsparcia). Największe zainteresowanie projektem wykazali mieszkańcy Gminy Góra, z której w projekcie bierze udział 20 osób, następnie, Gmina Wąsosz 7 osób, Gmina Niechlów 5 osób i Gmina Jemielno 4 osoby.

Uczestnicy zostaną objęci wsparciem 3 instrumentami aktywnej integracji w zakresie aktywizacji zdrowotnej, społecznej i edukacyjnej w ramach, której odbędą się:

1) zajęcia rehabilitacyjne zgodnie z potrzebami osób niepełnosprawnych,

2) zespół ćwiczeń fizycznych usprawniających psychoruchowo.

3) zajęcia podnoszące umiejętności obsługi komputera i stron internetowych.

4) poradnictwo specjalistyczne oraz udzielanie informacji o prawach i uprawnieniach służące przywróceniu samodzielności życiowej, w tym powrót na rynek pracy, w ramach tego poradnictwa odbędą się III bloki tematyczne, na których przewidziane są prelekcje, pogadanki oraz  projekcje filmów.

5) zajęcia warsztatowe na temat „ Podnoszenie kompetencji życiowych i umiejętności społecznych”.

Działania zaplanowane w projekcie wpisane są w Powiatową Strategię Rozwiązywania Problemów Społecznych w Powiecie Górowskim na lata 2015 – 2016.

Projekt realizowany będzie w okresie od 01.01.2014r. do 30.06.2015r, pierwsza grupa uczestników zakończy udział w projekcie 31.12.2014r. W październiku br. przeprowadzona będzie rekrutacja uczestników projektu, którzy rozpoczną udział w projekcie z dniem 01.01.2015r.

Realizacja projektu to niezwykła szansa dla mieszkańców powiatu górowskiego, to przede wszystkim możliwość korzystania ze skutecznych działań aktywizacji zdrowotnej, społecznej i edukacyjnej, a dla realizatorów ogromne wyzwanie zmierzające do zmiany świadomości w postrzeganiu osób niepełnosprawnych.

 Obecnie uczestnicy przygotowują się do zajęć rehabilitacyjnych.

Redakcja tekstu: Sylwia Biernacka, pracownik PCPR

 

Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach

Europejskiego Funduszu Społecznego

Działanie 7.1 Rozwój i upowszechnienie aktywnej integracji

Poddziałanie 7.1.2  Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez powiatowe centra  pomocy rodzinie

 

 

 

 

Informacje o artykule

Zredagował(a): Redakcja
Data powstania: 26.03.2014 12:48
Data ostatniej modyfikacji:
Liczba wyświetleń: 1832
Drukuj Stworz PDF