pomniejsz powiększ

PCPR w Górze


VADEMECUM NIEPEŁNOSPRAWNEGO


ORZECZNICTWO


Społeczna Rada


Ulotki / Broszury/ Informatory


Piecza zastępcza


Świadczenia


Przeciwdziałanie przemocy


UE Europejski Fundusz Społeczny


Fundusze Europejskie- RPO WD


EFS


ZAMÓWIENIA PUBLICZNE PCPR


Linki

BIP PCPR GÓRA Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych SOW System Obsługi Wsparcia  centrum DUW MS Niebieska Linia PARPA

Kalendarium

Jarosława
Marka

25

kwiecień

PWŚCPSN
1 1 2 3 4 5 6 7
2 8 9 10 11 12 13 14
3 15 16 17 18 19 20 21
4 22 23 24 25 26 27 28
5 29 30      

Trening kompetencji społecznych

13.10.2014 10:23

   Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Górze w związku z kolejnym zadaniem z zakresu aktywizacji społecznej w ramach projektu Mit a prawda- łamiemy bariery i stereotypy zorganizowało  dwudniowe  zajęcia warsztatowe, które odbyły się w dniach 03- 04 października br. w sali konferencyjnej Rezydencji AS w Karpaczu. Zajęcia „Trening kompetencji społeczno - zawodowych” prowadził Igor Stasiuk trener- wykładowca z  Kancelarii Prawno Szkoleniowej z Krasnegostawu.

   Podczas zajęć uczestnicy zapoznali się z takimi zagadnieniami jak: budowanie wiary w możliwości pokonania psychospołecznych barier i ograniczeń, wzrost umiejętności psychospołecznych, wzrost umiejętności budowania korzystnych relacji społecznych, budowanie postawy otwartości na potrzeby innych, kształtowanie motywacji zmian, zmniejszenie tendencji do stereotypowego myślenia, wzrost poczucia własnej wartości, kształtowanie pozytywnego myślenia o sobie, wzrost poczucia bezpieczeństwa, konstruktywne dochodzenie do porozumienia na drodze negocjacji, umiejętności parafrazowania oraz konflikt wartości.

   Poprzez aktywny udział w zajęciach uczestnicy poznawali, jak kontrolować nadmierne reakcje emocjonalne na słowa i poglądy innych, a także odnajdywać w sobie pozytywne cechy, których na co dzień nie dostrzegamy, zapoznali się z technikami asertywności, typologią zachowań oraz zasadami poprawnej komunikacji.

   Warsztaty odbywały się w formie wyjazdowej co stanowiło dodatkowy akcent edukacyjno- poznawczy. Wspólna wycieczka okazała się skuteczną metodą integracji.

   Uczestnicy i realizatorzy projektu bardzo wysoko ocenili trenera w zakresie umiejętności przekazywania wiedzy, stwarzania odpowiedniej atmosfery, efektywnego wykorzystanie czasu, a przede wszystkim umiejętności zaangażowania uczestników, czego efektem było włączenie się do dyskusji jak również aktywny udział w ćwiczeniach praktycznych, grupowych i indywidualnych.

   Obecnie PCPR przygotowuje dla uczestników ciąg dalszy poradnictwa specjalistycznego z zakresu ulg i uprawnień osób niepełnosprawnych.

 

 

Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach

Europejskiego Funduszu Społecznego

Działanie 7.1 Rozwój i upowszechnienie aktywnej integracji

Poddziałanie 7.1.2  Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez powiatowe centra  pomocy rodzinie

 

Informacje o artykule

Zredagował(a): Redakcja
Data powstania: 13.10.2014 10:23
Data ostatniej modyfikacji: 21.11.2014 09:26
Liczba wyświetleń: 1619
Drukuj Stworz PDF