pomniejsz powiększ

PCPR w Górze


VADEMECUM NIEPEŁNOSPRAWNEGO


ORZECZNICTWO


Społeczna Rada


Ulotki / Broszury/ Informatory


Piecza zastępcza


Świadczenia


Przeciwdziałanie przemocy


UE Europejski Fundusz Społeczny


Fundusze Europejskie- RPO WD


EFS


ZAMÓWIENIA PUBLICZNE PCPR


Linki

BIP PCPR GÓRA Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych SOW System Obsługi Wsparcia  centrum DUW MS Niebieska Linia PARPA

Kalendarium

Agnieszki
Amalii

20

kwiecień

PWŚCPSN
1 1 2 3 4 5 6 7
2 8 9 10 11 12 13 14
3 15 16 17 18 19 20 21
4 22 23 24 25 26 27 28
5 29 30      

Poradnictwo specjalistyczne w projekcie

02.12.2014 13:58

   W dniu 21 listopada br. w sali konferencyjnej Rosette w Górze odbył się II blok tematyczny poradnictwa specjalistycznego Ulgi i uprawnienia osób niepełnosprawnych, które Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Górze zorganizowało w związku z realizacją VII edycji projektu systemowego „Mit a prawda- łamiemy bariery i stereotypy”. W spotkaniu udział wzięli uczestnicy projektu 2014 oraz absolwenci projektu z lat 2008-2013.

     W pierwszej części odbyła się prelekcja „ulgi rehabilitacyjne”, którą na prośbę PCPR  przygotowali przedstawiciele Urzędu Skarbowego w Górze. Z prelekcji uczestnicy dowiedzieli się jak dokonywać odliczeń od dochodu wydatków ponoszonych na cele rehabilitacyjne oraz wydatków związanych z ułatwieniem wykonywania czynności życiowych. Prelegenci odpowiadali na pytania i wątpliwości osób zgromadzonych na spotkaniu.

     Drugą część spotkania prowadziła kierownik PCPR- koordynator projektu Bożena Merta, która powitała uczestników projektu oraz absolwentów 2008-2013, pozdrowiła tych, którzy nie mogli przybyć i przywołała pamięć tych którzy odeszli, bo przegrali walkę z chorobą. Owacjami  na stojąco uczczono pamięć tych osób.

     Prowadząca spotkanie przedstawiła katalog usług realizowanych przez jednostkę ze środków PFRON oraz  nawiązała do sposobów rehabilitacji, która ma wpływ na naszą kondycję fizyczną. Uczestnicy projektu uhonorowani zostali otrzymując sprzęt do rehabilitacji w warunkach domowych. Nastepnie odbyła się emisja filmu krótkometrażowego „Wiem więcej, mogę więcej, czyli jak działa orzeczenie o niepełnosprawności w Polsce.” 

     Pracownicy PCPR podczas spotkania przedstawili również prezentację multimedialną ukazującą przebieg aktywnej integracji. W prezentacji przedstawiono działania podejmowane w projekcie, jak również każdego uczestnika projektu z lat 2008-2014. Ponadto podczas spotkania pracownicy PCPR zaprezentowali dla uczestników tegorocznego projektu scenki humorystyczne ukazujące osobowość uczestniczących w projekcie osób. PCPR uważa, iż udział w projekcie przyczynia się do wzmocnienia kompetencji życiowych i umiejętności społeczno- zawodowych, a działania podejmowane w projekcie są wynikiem sprzeciwu na stereotypy środowiskowe dzielące ludzi na sprawnych i niepełnosprawnych. Poprzez prelekcje i emisję filmów, chcemy wszystkim udowodnić, iż niepełnosprawny „to nie znaczy gorszy”, a nasze działania w projekcie mają zmieniać świadomość społeczeństwa w postrzeganiu osób niepełnosprawnych i z pewnością tak jest. 

     Obecnie PCPR przygotowuje kolejne poradnictwo, które planowane jest na początku grudnia 2014r.

 

 

Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach

Europejskiego Funduszu Społecznego

Działanie 7.1 Rozwój i upowszechnienie aktywnej integracji

Poddziałanie 7.1.2  Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez powiatowe centra  pomocy rodzinie

Informacje o artykule

Zredagował(a): Redakcja
Data powstania: 02.12.2014 13:58
Data ostatniej modyfikacji: 02.12.2014 13:59
Liczba wyświetleń: 1547
Drukuj Stworz PDF