VIII edycja projektu PCPR w Górze
05.02.2015 09:38Spotkaniem promocyjnym, które odbyło się w sali konferencyjnej Restauracji Magnolia w Górze, w dniu 29.01.2015r. grupa 22 mieszkańców Powiatu Górowskiego rozpoczęła udział w VIII edycji projektu systemowego „Mit a prawda- łamiemy bariery i stereotypy” realizowanego przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Górze.
Podczas spotkania kadra PCPR realizująca projekt zapoznała uczestników z regulaminem uczestnictwa w projekcie, z jego wytycznymi, przedstawiając również harmonogram działań, które zrealizowane będą w trakcie projektu. Uczestnicy podpisali stosowne dokumenty i umowy.
Spotkanie prowadziła kierownik PCPR Bożena Merta, która serdecznie powitała uczestników projektu i wyraziła swoje ogromne zadowolenie z faktu, iż projekt realizowany przez PCPR cieszy się w dalszym ciągu ogromnym zainteresowaniem mieszkańców powiatu górowskiego.
Zgodnie z zatwierdzonym wnioskiem w projekcie uczestniczy 22 mieszkańców powiatu górowskiego (18 kobiet i 4 mężczyzn w wieku od 15 do 64 roku życia, którzy z powodu niepełnosprawności potrzebują wsparcia). Największe zainteresowanie projektem wykazali mieszkańcy Gminy Góra, z której w projekcie bierze udział 20 osób, następnie, Gmina Wąsosz 1 osoba, Gmina Jemielno 1 osoba. Rekrutacja uczestników prowadzona była z zachowaniem zasady równości szans i równego dostępu przy zastosowaniu zróżnicowanych kanałów informacyjnych.
Uczestnicy zostaną objęci wsparciem 3 instrumentami aktywnej integracji w zakresie aktywizacji zdrowotnej, społecznej i edukacyjnej w ramach, której odbędą się:
1) Zajęcia podnoszące umiejętności podstawowej obsługi komputera i stron internetowych.
2) Zajęcia warsztatowe 2 dniowe wyjazdowe z zakresu poradnictwa i wsparcia indywidualnego oraz grupowego w zakresie podniesienia kompetencji życiowych i umiejętności społeczno zawodowych umożliwiających docelowo powrót do życia społecznego w tym powrót na rynek pracy i aktywizację zawodową.
3) Zajęcia rehabilitacyjne zgodnie z potrzebami osób niepełnosprawnych.
4) Zespół ćwiczeń fizycznych usprawniających psychoruchowo.
5) Poradnictwo specjalistyczne oraz udzielanie informacji o prawach i uprawnieniach służące przywróceniu samodzielności życiowej, w tym powrót na rynek pracy, w ramach tego poradnictwa odbędą się III bloki tematyczne, na których przewidziane są prelekcje, pogadanki oraz projekcje filmów.
Realizacja projektu to niezwykła szansa dla mieszkańców powiatu górowskiego, to przede wszystkim możliwość korzystania z działań z zakresu aktywizacji zdrowotnej, społecznej i edukacyjnej, a dla realizatorów ogromne wyzwanie zmierzające do zmiany świadomości w postrzeganiu osób niepełnosprawnych.
Obecnie uczestnicy przygotowują się do zajęć podnoszących umiejętności podstawowej obsługi komputera i stron internetowych
Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach
Europejskiego Funduszu Społecznego
Działanie 7.1 Rozwój i upowszechnienie aktywnej integracji
Poddziałanie 7.1.2 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez powiatowe centra pomocy rodzinie
Informacje o artykule
Zredagował(a): | Redakcja |
---|---|
Data powstania: | 05.02.2015 09:38 |
Data ostatniej modyfikacji: | 05.02.2015 12:05 |
Liczba wyświetleń: | 1678 |