pomniejsz powiększ

PCPR w Górze


VADEMECUM NIEPEŁNOSPRAWNEGO


ORZECZNICTWO


Społeczna Rada


Ulotki / Broszury/ Informatory


Piecza zastępcza


Świadczenia


Przeciwdziałanie przemocy


UE Europejski Fundusz Społeczny


Fundusze Europejskie- RPO WD


EFS


ZAMÓWIENIA PUBLICZNE PCPR


Linki

BIP PCPR GÓRA Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych SOW System Obsługi Wsparcia  centrum DUW MS Niebieska Linia PARPA

Kalendarium

Cecylii
Jonatana

22

listopad

PWŚCPSN
1    1 2 3
2 4 5 6 7 8 9 10
3 11 12 13 14 15 16 17
4 18 19 20 21 22 23 24
5 25 26 27 28 29 30  

Dbamy o bezpieczeństwo w pracy

03.12.2015 10:22

Tragiczne wydarzenia dotyczące pracowników służb pomocy społecznej w kraju, jak również wszelkie akty agresji kierowane na pracowników pomocy społecznej, które odnotowano także w powiecie górowskim, skłoniły do podjęcia działań, by zapobiegać i chronić pracowników pomocy społecznej w sytuacjach kryzysowych w pracy z trudnym klientem. Dlatego też Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej w Warszawie wraz z Komendą Główną Policji przy współpracy z Dolnośląskim Urzędem Wojewódzkim Wydziałem Polityki Społecznej we Wrocławiu podjęło decyzję w sprawie przeszkolenia pracowników w zakresie postępowania w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia w związku z wykonywaniem obowiązków zawodowych.

W związku z powyższym w dniach 17 listopada i 24 listopada 2015 roku, odbyło się szkolenie dotyczące postępowania w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia w związku z wykonywaniem obowiązków służbowych przez kadry pomocy społecznej w powiecie górowskim. Gospodarzem szkolenia było Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Górze.

Szkolenie składało się z dwóch części: teoretycznej i warsztatowej poprowadzone przez przedstawicieli Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, Eksperta Wydziału Prewencji KWP we Wrocławiu - Podinspektora Henryka Tonderys, Koordynatora negocjatorów – negocjatora w Sztabie Policji KWP we Wrocławiu - Podkomisarza Mieczysława Dziemidok i Psychologa w KWP we Wrocławiu – Sierżanta Dawida Marczyńskiego.

W części teoretycznej prowadzący przestawili i omówili: kontakt pracownika socjalnego z osobą agresywną (pracownik socjalny zawód wysokiego ryzyka, rozpoznanie zagrożeń przez pracownika, samokontrola zachowania) oraz prowadzenie negocjacji (negocjacje kryzysowe, negocjacje policyjne).

Część warsztatowa została przeprowadzona w Powiatowym Ośrodku Sportu i Rekreacji – Hala Arkadia w Górze. Podczas zajęć warsztatowych pracownicy pomocy społecznej poznali techniki samoobrony oraz zachowania się w sytuacjach zagrożenia podczas pełnienia obowiązków służbowych.

W szkoleniu uczestniczyli pracownicy kadr pomocy społecznej z całego powiatu górowskiego, tj. Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Górze, Ośrodka Pomocy Społecznej w Górze i Wąsoszu, Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Niechlowie i Jemielnie oraz Domu Pomocy Społecznej we Wronińcu. W szkoleniu uczestniczyło 61 pracowników pomocy społecznej.

W dążeniu do zwiększenia bezpieczeństwa pracowników niezmiernie ważne jest, aby byli oni odpowiednio przygotowani do wykonywania obowiązków i radzenia sobie                       w sytuacjach zagrożenia i sytuacjach kryzysowych w pracy z trudnym klientem. Szkolenie miało na celu wypracowanie procedur postępowania gwarantującego spokojne i bezpieczne wykonywanie obowiązków służbowych przez pracowników pomocy społecznej w powiecie górowskim.

Kierownik Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Górze składa serdeczne podziękowanie dla prowadzących szkolenie, przedstawicieli Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu za ogromne zaangażowanie i profesjonalizm, a przede wszystkim za życzliwa atmosferę podczas szkolenia.

Informacje o artykule

Zredagował(a): Redakcja
Data powstania: 03.12.2015 10:22
Data ostatniej modyfikacji:
Liczba wyświetleń: 1466
Drukuj Stworz PDF