pomniejsz powiększ

PCPR w Górze


VADEMECUM NIEPEŁNOSPRAWNEGO


ORZECZNICTWO


Społeczna Rada


Ulotki / Broszury/ Informatory


Piecza zastępcza


Świadczenia


Przeciwdziałanie przemocy


UE Europejski Fundusz Społeczny


Fundusze Europejskie- RPO WD


EFS


ZAMÓWIENIA PUBLICZNE PCPR


Linki

BIP PCPR GÓRA Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych SOW System Obsługi Wsparcia  centrum DUW MS Niebieska Linia PARPA

Kalendarium

Janusza
Marii

21

listopad

PWŚCPSN
1    1 2 3
2 4 5 6 7 8 9 10
3 11 12 13 14 15 16 17
4 18 19 20 21 22 23 24
5 25 26 27 28 29 30  

Nabór uczestników do projektu PCPR

08.06.2017 11:13

 

Kierownik Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Górze informuje o możliwości uczestnictwa w projekcie  z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020 Oś priorytetowa 9 Włączenie Społeczne, Działanie 9.1.1 Aktywna Integracja  Poddziałanie 9.1.1 Aktywna Integracja –konkursy horyzontalne, Pierwszy typ operacji 9.1A,Konkurs nr RPDS.09.01.01-IP.02-02-008/15,Tytuł projektu: „Człowiek jest zawsze najważniejszy”. Projekt na rzecz integracji społeczno-zawodowej z elementami usług specjalistycznego poradnictwa  prawnego, rodzinnego i psychologicznego w celu poprawy sytuacji społeczno-zawodowej.

Do udziału w projekcie mogą zgłaszać się osoby z niepełnosprawnością ( osoby niepełnosprawne w rozumieniu ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnieniu osób niepełnosprawnych (j.t. Dz. U. 2011r  Nr 127, poz. 721),  kobiety i mężczyźni,  zamieszkujące na terenie powiatu górowskiego, nieaktywne zawodowo korzystające ze świadczeń/usług Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie finansowanych na podstawie przepisów ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnieniu osób niepełnosprawnych (programy Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych). Może to być korzystanie trwałe z tych usług, jak również korzystanie na okoliczność udziału w projekcie. Dokumentem potwierdzającym niepełnosprawność jest posiadanie orzeczenia o stopniu niepełnosprawności lub orzeczenia Zakładu Ubezpieczeń Społecznych .

Projekt realizowany jest z myślą o mieszkańcach Powiatu Górowskiego, którzy z powodu niepełnosprawności wymagają wsparcia przy zastosowaniu instrumentów aktywnej integracji. Celem projektu jest niwelowanie skutków niepełnosprawności, integracja społeczna osób niepełnosprawnych, podniesienie kompetencji życiowych i umiejętności społeczno – zawodowych uczestników projektu, w pełni wypełnianie ról społecznych oraz zmiana świadomości w postrzeganiu osób niepełnosprawnych.

         W projekcie zastosowane będą formy wsparcia z zakresu aktywizacji społecznej   edukacyjnej i zdrowotnej:

1) poradnictwo specjalistyczne w zakresie ulg i uprawnień osób niepełnosprawnych 2 bloki

tematyczne  o różnej tematyce  dostosowane do potrzeb uczestników ( z poradnictwa oprócz uczestników będą mogli skorzystać osoby z otocznia: członkowie rodzin uczestników).

2) zajęcia  warsztatowe ( trening kompetencji życiowych i umiejętności społeczno – zawodowych, asertywność ),

3) usługi integracyjne obejmujące edukację społeczną i obywatelską,

4) kursy – przewidziano kurs komputerowy dla wszystkich uczestników, florystyczny dla Pań, pielęgnacji ogrodu dla Panów oraz kursy dobrane na podstawie indywidualnej diagnozy  i potrzeb uczestników

5) zajęcia rehabilitacyjne w specjalistycznym ośrodku rehabilitacyjnym. Stanowić będą uzupełnienie aktywizacji społecznej i edukacyjnej.

 Program wsparcia wynika z zatwierdzonego  wniosku o dofinansowanie realizacji projektu na lata 2016-2018. Działania projektowe są zgodne z dokumentem „ Wytyczne w zakresie realizacji zasady równości szans i niedyskryminacji w tym dostępności dla osób z niepełnosprawnością oraz zasady równości szans kobiet i mężczyzn w ramach funduszy unijnych na lata 2014-2020”.

Pierwszeństwo udziału w projekcie będą miały następujące grupy docelowe:

a) Osoby lub rodziny zagrożone ubóstwem lub wykluczeniem społecznym doświadczające wielokrotnego wykluczenia (z powodu choroby i niepełnosprawności),

b) Osoby o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności oraz z niepełnosprawnością sprzężoną ( więcej niż jeden symbol na orzeczeniu np. 05-R/10-N lub inne) z niepełnosprawnością intelektualną oraz osoby z zaburzeniami psychicznymi.

Udział w projekcie jest bezpłatny. Uczestnik projektu ma możliwość skorzystania z dofinansowania ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych  w zależności od indywidualnych potrzeb wynikających z rodzaju i stopnia niepełnosprawności. Liczba uczestników jest ograniczona do 36 osób. W procesie rekrutacji zachowana będzie zasada równości szans i równego dostępu kobiet i mężczyzn.  Projekt realizowany będzie od dnia 01.07.2017r. do 30.05.2018r.

Osoby zainteresowane udziałem w projekcie spełniające powyższe kryteria mogą zgłaszać swoją gotowość do udziału w projekcie w terminie do dnia  15 lipca 2017 roku w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Górze, ul. Armii Polskiej 8, 56-200 Góra.

Zgłoszenia przyjmowane są przez pracowników  Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Górze : ( pokój nr 11 Iwona Stankiewicz, pokój nr 5 Sylwia Biernacka  i  pokój nr 7 Agata Kubicka)  tel. 65 543 28 96., ul. Armii Polskiej 8.

 

 

                                                                                               Kierownik PCPR

                                                                              Bożen Merta

 

Informacje o artykule

Zredagował(a): Redakcja
Data powstania: 08.06.2017 11:13
Data ostatniej modyfikacji: 08.06.2017 11:15
Liczba wyświetleń: 1278
Drukuj Stworz PDF