Rehabilitacja jako element poprawy efektywności funkcjonowania całego organizmu
06.09.2017 13:16
W dniu 26 czerwca roku w Sali konferencyjnej Astti w Górze odbyło się poradnictwo specjalistyczne-Ulgi i uprawnienia osób niepełnosprawnych II blok tematyczny zorganizowane przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Górze w ramach projektu Człowiek jest zawsze najważniejszy.
Spotkanie rozpoczęła kierownik PCPR Bożena Merta witając przybyłych na spotkanie gości: Starostę Górowskiego Piotra Wołowicza, Przewodniczącego Rady Powiatu Górowskiego Jana Rewersa, Radnych rady powiatu górowskiego : Grzegorza Aleksandra Trojanka i Jana Kulczyckiego oraz Prezes Koła niewidomych w Górze Marię Tylicką. W sposób szczególny kierownik powitała uczestników projektu oraz członków ich rodzin. W dalszej części odbyło się wystąpienie prelegent Anny Dróżdź- na temat Rehabilitacji jako elementu poprawy efektywności funkcjonowania całego organizmu. Pani doktor -Prelegent przedstawiła problematykę zdrowej diety, rodzaje ćwiczeń fizycznych dla poszczególnych grup wiekowych oraz rodzaje badań profilaktycznych. Szczególną uwagę zwróciła na sposób odżywiania tak ważny w życiu każdego człowieka. Swym wystąpieniem wzbudziła ogromne zainteresowanie wszystkich obecnych na spotkaniu. Uczestnicy bardzo wysoko ocenili trenera wykładowcę, która po zakończonym wykładzie była do dyspozycji całej grupy odpowiadając na nurtujące pytania i udzielała cennych porad.
To było już ostatnia forma wsparcia dla uczestników I edycji projektu, dlatego też kierownik PCPR dokonała krótkiego podsumowania działań związanych z realizacją projektu. Z ogromną satysfakcją poinformowała przybyłych na spotkanie, iż wniosek o dofinansowanie projektu, przygotowany przez PCPR w Górze zajął 4 pozycję na liście rankingowej wśród podmiotów wyłonionych w drodze konkursu, których wnioski uzyskały dofinansowanie. To ogromny zaszczyt i wyróżnienie mówiła kierownik PCPR tym bardziej, iż żaden samorząd powiatowy i gminny nie posiada w budżecie środków na wspieranie działań z zakresu aktywnej integracji tak bardzo potrzebnych dla osób z niepełnosprawnością, stąd też tytuł projektu- Człowiek jest zawsze najważniejszy. Projekt cieszy się dużym zainteresowaniem nie tylko wśród uczestników ale został również doceniony przez Instytucję Zarządzającą, która wyróżniła działania w projekcie w nagranym w dniu 1 czerwca reportażu z udziałem uczestników.
Prowadząca spotkanie kierownik PCPR skierowała serdeczne podziękowania dla wszystkich uczestników za aktywny udział w projekcie za ogromne zaangażowanie, które przekłada się na sukces projektu. Obecny na spotkaniu Starosta Górowski Piotr Wołowicz podziękował realizatorom –PCPR w Górze za podejmowanie działań na rzecz społeczności lokalnej, które zasługują na wyróżnienie, ponieważ mieszkańcy odbierają je z ogromnym zadowoleniem. Szczególne podziękowania Starosta Górowski skierował do uczestników-mieszkańców powiatu górowskiego wręczając każdemu list gratulacyjny z życzeniami dobrego zdrowia.
Bardzo podniosłą chwilą były podziękowania uczestników projektu skierowane do kierownik PCPR i zespołu projektowego. Uczestnicy dziękowali za serdeczność podkreślając, iż udział w projekcie umożliwił każdemu zdobywanie nowych umiejętności i był to czas ciekawych i ważnych doświadczeń.
Podczas spotkania pracownicy PCPR zaangażowani przy realizacji projektu przedstawili obecnym na spotkaniu prezentację multimedialną aktywnej integracji ukazującą wszystkie formy wsparcia do której repertuar muzyczny nawiązujący do tematyki spotkania przygotowała wokalistka zespołu muzycznego Monika Owsianik.
Obecnie Powiatowe centrum Pomocy Rodzinie w Górze rozpoczęło realizację II edycji projektu.
Projekt „Człowiek jest zawsze najważniejszy” współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego” z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020 , Oś Priorytetowa 9 Włączenie Społeczne, Działanie 9.1 Aktywna Integracja, Poddziałanie 9.1.1 Aktywna Integracja-konkursy horyzontalne, pierwszy typ operacji 9.1.A. Konkurs nr: RPDS.09.01.01-IP.02.02-008/15
Informacje o artykule
Zredagował(a): | Redakcja |
---|---|
Data powstania: | 06.09.2017 13:16 |
Data ostatniej modyfikacji: | 08.09.2017 13:05 |
Liczba wyświetleń: | 1442 |