pomniejsz powiększ

PCPR w Górze


VADEMECUM NIEPEŁNOSPRAWNEGO


ORZECZNICTWO


Społeczna Rada


Piecza zastępcza


Świadczenia


Przeciwdziałanie przemocy


UE Europejski Fundusz Społeczny


Fundusze Europejskie- RPO WD


EFS


Ochrona danych osobowych


ZAMÓWIENIA PUBLICZNE PCPR


Linki

BIP PCPR GÓRA Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych SOW System Obsługi Wsparcia  centrum DUW MS Niebieska Linia PARPA

Kalendarium

Hieronima
Palomy

9

lipiec

PWŚCPSN
1  1 2 3 4 5
2 6 7 8 9 10 11 12
3 13 14 15 16 17 18 19
4 20 21 22 23 24 25 26
5 27 28 29 30 31   

Kurs pielęgnacji ogrodu

06.04.2018 12:38


Uczestnicy projektu „Człowiek jest zawsze najważniejszy” zakończyli udział w kursie pielęgnacji ogrodu, którego wykonawcą było Miedziowe Centrum Kształcenia Kadr Spółka z o.o z Lubinia, któremu Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Górze powierzyło realizację tego zadania. Część teoretyczna kursu odbywała się w budynku Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Górze natomiast część praktyczna w Parku Ekologicznym im Jana Pawła II w Górze oraz przed budynkiem siedziby PCPR w Górze na terenie zielonym, w terminie od dnia 19.03.2018-23.03.2018 w wymiarze 36 godzin lekcyjnych. W kursie uczestniczyło 12 Panów uczestniczących w projekcie, a prowadzony był przez trener Agnieszkę Krawczyk, która zapoznała uczestników z zagadnieniami teoretycznymi takimi jak: przygotowanie terenów do prowadzenia robót ziemnych w ogrodzie, przygotowanie gleby pod nowe nasadzenie, nawożenie, przycinanie drzew i krzewów, projektowanie ogrodu przydomowego orz bezpieczeństwo użytkowania sprzętu ogrodowego . W części praktycznej sadzenie krzewów i kwiatów wiosennych, obsadzanie kwietników kwiatami rabatowymi, prace porządkowe wiosną w ogrodzie oraz prace ogrodnicze na trawnikach.
Kurs pozwolił na udoskonalenie umiejętności z zakresu pielęgnacji ogrodu uwzględniając warunki klimatyczne i pogodowe, i ich wpływ na rośliny, przygotowanie uczestników do pracy zawodowej w ogrodnictwie, branży ogrodowej, szkółkach ogrodowych oraz do założenia własnej działalności gospodarczej. Trener w bardzo przystępny sposób pogłębiła tajniki i wiedzę uczestników z zakresu niezwykle przyjemnego zagadnienia jakim jest wiosenna praca w ogrodzie. Wiedzę i umiejętności zdobyte podczas kursu uczestnicy wykorzystają w pracy zawodowej i w życiu społecznym. Uczestnicy bardzo wysoko ocenili trener –wykładowcę dziękując Pani trener za przekazaną wiedzę i za wspólną pracę, której efektem jest zagospodarowanie terenu zielonego przed budynkiem PCPR, przy wykorzystaniu projektów opracowanych podczas zajęć. Trener Agnieszkę Krawczyk z ogromnym wzruszeniem wyraziła podziękowania dla całej grupy za aktywny udział w zajęciach, podkreślając jednocześnie, iż praca z tak zaangażowaną i życzliwą grupą była dla niej ogromną przyjemnością, a efekty wykonanej przez uczestników pracy satysfakcją.

 

Informacje o artykule

Zredagował(a): Redakcja
Data powstania: 06.04.2018 12:38
Data ostatniej modyfikacji:
Liczba wyświetleń: 542
Drukuj Stworz PDF