pomniejsz powiększ

PCPR w Górze


VADEMECUM NIEPEŁNOSPRAWNEGO


ORZECZNICTWO


Społeczna Rada


Piecza zastępcza


Świadczenia


Przeciwdziałanie przemocy


UE Europejski Fundusz Społeczny


Fundusze Europejskie- RPO WD


EFS


Ochrona danych osobowych


ZAMÓWIENIA PUBLICZNE PCPR


Linki

BIP PCPR GÓRA Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych SOW System Obsługi Wsparcia  centrum DUW MS Niebieska Linia PARPA

Kalendarium

Hieronima
Palomy

9

lipiec

PWŚCPSN
1  1 2 3 4 5
2 6 7 8 9 10 11 12
3 13 14 15 16 17 18 19
4 20 21 22 23 24 25 26
5 27 28 29 30 31   

Dzień Białej Laski

16.10.2019 13:56

Dzień Białej Laski

„Człowiek to nie tylko oczy, Człowiek to przede wszystkim serce, bo sercem widzi się lepiej, bo sercem widzi się więcej…. „

          Z okazji Dnia Białej Laski w dniu  16 października br  odbyła się uroczystość  Koła Związku Niewidomych w Górze.

Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: Starosta Górowski Kazimierz Bogucki, Wicestarosta Górowski Grzegorz Kordiak,  w imieniu Burmistrz Góry Ireny Krzyszkiewicz- Zastępca Burmistrza Piotr Głowacki, Wójt Gminy Jemielno Anita Sierpowska, Dyrektor Domu Kultury w Górze Arkadiusz Gustaw, w imieniu Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Górze Edyty Lisieckiej- Zastępca Kierownika Mariola Palczyńska oraz Redaktor Naczelna Przeglądu Górowskiego –Elżbieta Maćkowska.

Spotkanie rozpoczęło się pięknym występem muzycznym wokalistek z grupy wokalnej Agaty  Kukuła działającej przy Domu Kultury w Górze .   

Uroczystość prowadziła kierownik Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie  w Górze Bożena Merta witając przybyłych na spotkanie gości, a  w sposób szczególny i serdeczny  członków Koła. Nawiązała do początków obchodów Dnia Białej Laski, symbolizującego wynalazek angielskiego fotografa, który zwykłą laskę pomalował na biało, by stać się bardziej widocznym na ulicy. Zrobił to z myślą o osobach niewidomych i niedowidzących. Dla upamiętnienia dzień ten wpisano na stałe w kalendarz i uznano Świętem Osób Niewidomych i Niedowidzących.  Wszyscy obecni na uroczystości mięli również okazję obejrzeć i wysłuchać ciekawej prezentacji przygotowanej przez Iwonę Stankiewicz – pracownika socjalnego PCPR ukazującą wydarzenia z działalności Koła Związku Niewidomych w Górze. 

Gospodarzem uroczystości była Prezes Koła Maria Tylicka. Pani Prezes  podziękowała wszystkim gościom za przybycie oraz  za okazywane wsparcie  i życzliwość, przedstawiła również bogatą i cenną historię Koła.  Starosta Górowski Kazimierz Bogucki  wyraził szacunek dla wszystkich członków Koła, Pani Prezes za trud  włożony w działalność Stowarzyszenia, winszował aktywnego i efektywnego działania i  przekazał na ręce Prezes Koła Mari Tylickiej najserdeczniejsze życzenia, list gratulacyjny i słodki upominek.  Do życzeń dołączyli się Wójt Gminy Jemielno oraz w imieniu Burmistrz Góry zastępca Burmistrza Góry.

Oprawę muzyczną przygotował Dyrektor Domu Kultury  w Górze Arkadiusz Gustaw.  Na zakończenie Prezes Koła Maria Tylicka zaprosiła wszystkich na poczęstunek. 

W załączeniu list gratulacyjny Starosty Górowskiego Kazimierza Boguckiego.            

Załączniki

Typ Opis Data Dodał
załącznik List Gratulacyjny Starosty 2019-10-16 14:57:05 Redakcja

Informacje o artykule

Zredagował(a): Redakcja
Data powstania: 16.10.2019 13:56
Data ostatniej modyfikacji:
Liczba wyświetleń: 231
Drukuj Stworz PDF