Poradnictwo specjalistyczne dla uczestników projektu
30.01.2012 12:28Jednym z celów projektu systemowego realizowanego przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Górze jest podniesienie kompetencji życiowych i umiejętności społeczno - zawodowych uczestników projektu, dlatego też kolejnym etapem projektu jest poradnictwo specjalistyczne w zakresie, którego PCPR zorganizowało dla uczestników dwa szkolenia dotyczące doradztwa zawodowego.
Pierwsze to szkolenie stacjonarne na temat pisania dokumentów aplikacyjnych oraz autoprezentacja na rynku pracy. Szkolenie przeprowadził doświadczony trener z Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej z Centrum Dolnośląskiego. Uczestnicy bardzo aktywnie i sumiennie uczestniczyli w szkoleniu, o czym świadczy również 100 % frekwencja odnotowana przez PCPR podczas prowadzonego monitoringu.
Kolejne to jednodniowe szkolenie wyjazdowe z zakresu autoprezentacji i zasad dobrego kontaktu z pracodawcą. Szkolenie przeprowadził doświadczony trener z Grupy Ergo z Wrocławia. Szkolenie miało charakter warsztatowy i obejmowało trening personalny - praca nad samooceną, w tym określenie cech pozytywnych, które ma każdy uczestnik. Podczas szkolenia uczestnicy zaprezentowali swoje umiejętności dotyczące wykonywanej wcześniej pracy zawodowej.
Oba szkolenia przyczyniły się do podniesienia poziomu asertywności uczestników projektu oraz wzmocniły samodzielność życiową uczestników projektu, którzy obecnie nie pozostają w zatrudnieniu.
Na podstawie przeprowadzonych ankiet wśród uczestników projektu PCPR w Górze stwierdza, że działania podejmowane w projekcie spotkały się z ogromnym zainteresowaniem uczestniczących w nim osób.
Ponadto w zakresie tego zadania PCPR opracowało Vademecum dla osób niepełnosprawnych, które zawiera informacje dotyczące POKL, projektu, działań PCPR, a w szczególności podstawowe informacje dotyczące ulg i uprawnień osób niepełnosprawnych. Vademecum jest dostępne dla wszystkich osób niepełnosprawnych z Powiatu Górowskiego.
Obecnie PCPR przygotowuje się do kolejnej konferencji, na której uczestnicy projektu poznają możliwości rehabilitacji zdrowotnej.
Projekt dotyczy Priorytetu VII Promocja integracji społecznej, działanie 7.1 Rozwój i upowszechnienie aktywnej integracji, poddziałanie 7.1.2 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez powiatowe centra pomocy rodzinie.
Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
Informacje o artykule
Zredagował(a): | |
---|---|
Data powstania: | 30.01.2012 12:28 |
Data ostatniej modyfikacji: | |
Liczba wyświetleń: | 1815 |