pomniejsz powiększ

PCPR w Górze


VADEMECUM NIEPEŁNOSPRAWNEGO


ORZECZNICTWO


Społeczna Rada


Ulotki / Broszury/ Informatory


Piecza zastępcza


Świadczenia


Przeciwdziałanie przemocy


UE Europejski Fundusz Społeczny


Fundusze Europejskie- RPO WD


EFS


ZAMÓWIENIA PUBLICZNE PCPR


Linki

BIP PCPR GÓRA Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych SOW System Obsługi Wsparcia  centrum DUW MS Niebieska Linia PARPA

Kalendarium

Donata
Herminy

7

kwiecień

PWŚCPSN
1 1 2 3 4 5 6
2 7 8 9 10 11 12 13
3 14 15 16 17 18 19 20
4 21 22 23 24 25 26 27
5 28 29 30     

CZŁOWIEK NAJLEPSZA INWESTYCJA

23.02.2012 14:05



 

CZŁOWIEK NAJLEPSZA INWESTYCJA

 

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Górze zakończyło realizację III edycji projektu systemowego „ Mit a prawda – łamiemy bariery i stereotypy”.Wniosek o płatność przeszedł pozytywnie ocenę formalną i merytoryczną w Dolnośląskim Urzędzie Pracy w Wałbrzychu i Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Górze otrzymało z Urzędy Marszałkowskiego kwotę dofinansowania w wysokości: 203997,35zł. Wkładem własnym są środki pochodzące z PFRON-u w wysokości 23932,65zł.Realizując projekt zorganizowano spotkanie promujące projekt, powiat i jednostkę. W ramach aktywnej integracji Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Górze zorganizowało zadania z zakresu aktywizacji zdrowotnej, edukacyjnej i społecznej obejmujące:
- zajęcia rehabilitacyjne w specjalistycznym ośrodku „ Syrena” w Mielnie,
- badania specjalistyczne w poradni ( reumatologicznej i kardiologicznej ),
- zajęcia podnoszące umiejętności obsługi komputera i stron internetowych,
- konferencję dotyczącą ulg i uprawnień osób niepełnosprawnych,
- poradnictwo specjalistyczne – dwudniowe wyjazdowe zajęcia dotyczące aktywizacji zawodowej osób niepełnosprawnych na temat: „Pisanie dokumentów aplikacyjnych oraz autoprezentacja na rynku pracy” następnie jednodniowe zajęcia stacjonarne na temat: „Autoprezentacji i zasad tworzenia dokumentów aplikacyjnych”.Obserwując trudną sytuację i potrzeby osób niepełnosprawnych w powiecie górowskim PCPR postanowiło skorzystać z możliwości pozyskania środków finansowych z innych źródeł by zrobić coś pożytecznego dla lokalnej społeczności. I udało się.Realizując projekt z roku na rok udaje się jednostce przełamywać bariery i stereotypu zmieniając świadomość społeczną w postrzeganiu osób niepełnosprawnych. Priorytetem tego projektu nie są pozyskane środki, ale człowiek, który jest celem samym w sobie, dlatego też ważne jest wsparcie osób niepełnosprawnych poprzez działania uświadamiające, że wszyscy jesteśmy równi. Wszystkim działaniom przyświecała myśl że człowiek to najlepsza inwestycja i to niewątpliwie największy sukces projektu. Tytuł projektu Mit a prawda - łamiemy bariery i stereotypy odnosi się do tego, że nie chcemy dzielić ludzi na sprawnych i niepełnosprawnych. Dążymy do tego by wszyscy mogli funkcjonować w jednym społeczeństwie. W projekcie wzięło udział 26 uczestników nie pozostających w zatrudnieniu, będących w wieku aktywności zawodowej od 35 do 55 roku życia, kobiet i mężczyzn z terenu powiatu górowskiego.
Obecnie PCPR rozpoczyna rekrutację uczestników do kolejnego projektu systemowego.
 

 

Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej

w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Działanie 7.1 Rozwój i upowszechnienie aktywnej integracji

Podziałanie 7.1.2 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji

przez powiatowe centra pomocy rodzinie

 

 

 

 

Informacje o artykule

Zredagował(a): Redakcja
Data powstania: 23.02.2012 14:05
Data ostatniej modyfikacji: 23.01.2014 12:02
Liczba wyświetleń: 1969
Drukuj Stworz PDF
 
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem