pomniejsz powiększ

PCPR w Górze


VADEMECUM NIEPEŁNOSPRAWNEGO


ORZECZNICTWO


Społeczna Rada


Ulotki / Broszury/ Informatory


Piecza zastępcza


Świadczenia


Przeciwdziałanie przemocy


UE Europejski Fundusz Społeczny


Fundusze Europejskie- RPO WD


EFS


ZAMÓWIENIA PUBLICZNE PCPR


Linki

BIP PCPR GÓRA Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych SOW System Obsługi Wsparcia  centrum DUW MS Niebieska Linia PARPA

Kalendarium

Janusza
Marii

21

listopad

PWŚCPSN
1    1 2 3
2 4 5 6 7 8 9 10
3 11 12 13 14 15 16 17
4 18 19 20 21 22 23 24
5 25 26 27 28 29 30  

CZŁOWIEK NAJLEPSZA INWESTYCJA

23.02.2012 14:05



 

CZŁOWIEK NAJLEPSZA INWESTYCJA

 

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Górze zakończyło realizację III edycji projektu systemowego „ Mit a prawda – łamiemy bariery i stereotypy”.Wniosek o płatność przeszedł pozytywnie ocenę formalną i merytoryczną w Dolnośląskim Urzędzie Pracy w Wałbrzychu i Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Górze otrzymało z Urzędy Marszałkowskiego kwotę dofinansowania w wysokości: 203997,35zł. Wkładem własnym są środki pochodzące z PFRON-u w wysokości 23932,65zł.Realizując projekt zorganizowano spotkanie promujące projekt, powiat i jednostkę. W ramach aktywnej integracji Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Górze zorganizowało zadania z zakresu aktywizacji zdrowotnej, edukacyjnej i społecznej obejmujące:
- zajęcia rehabilitacyjne w specjalistycznym ośrodku „ Syrena” w Mielnie,
- badania specjalistyczne w poradni ( reumatologicznej i kardiologicznej ),
- zajęcia podnoszące umiejętności obsługi komputera i stron internetowych,
- konferencję dotyczącą ulg i uprawnień osób niepełnosprawnych,
- poradnictwo specjalistyczne – dwudniowe wyjazdowe zajęcia dotyczące aktywizacji zawodowej osób niepełnosprawnych na temat: „Pisanie dokumentów aplikacyjnych oraz autoprezentacja na rynku pracy” następnie jednodniowe zajęcia stacjonarne na temat: „Autoprezentacji i zasad tworzenia dokumentów aplikacyjnych”.Obserwując trudną sytuację i potrzeby osób niepełnosprawnych w powiecie górowskim PCPR postanowiło skorzystać z możliwości pozyskania środków finansowych z innych źródeł by zrobić coś pożytecznego dla lokalnej społeczności. I udało się.Realizując projekt z roku na rok udaje się jednostce przełamywać bariery i stereotypu zmieniając świadomość społeczną w postrzeganiu osób niepełnosprawnych. Priorytetem tego projektu nie są pozyskane środki, ale człowiek, który jest celem samym w sobie, dlatego też ważne jest wsparcie osób niepełnosprawnych poprzez działania uświadamiające, że wszyscy jesteśmy równi. Wszystkim działaniom przyświecała myśl że człowiek to najlepsza inwestycja i to niewątpliwie największy sukces projektu. Tytuł projektu Mit a prawda - łamiemy bariery i stereotypy odnosi się do tego, że nie chcemy dzielić ludzi na sprawnych i niepełnosprawnych. Dążymy do tego by wszyscy mogli funkcjonować w jednym społeczeństwie. W projekcie wzięło udział 26 uczestników nie pozostających w zatrudnieniu, będących w wieku aktywności zawodowej od 35 do 55 roku życia, kobiet i mężczyzn z terenu powiatu górowskiego.
Obecnie PCPR rozpoczyna rekrutację uczestników do kolejnego projektu systemowego.
 

 

Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej

w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Działanie 7.1 Rozwój i upowszechnienie aktywnej integracji

Podziałanie 7.1.2 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji

przez powiatowe centra pomocy rodzinie

 

 

 

 

Informacje o artykule

Zredagował(a): Redakcja
Data powstania: 23.02.2012 14:05
Data ostatniej modyfikacji: 23.01.2014 12:02
Liczba wyświetleń: 1869
Drukuj Stworz PDF