pomniejsz powiększ

PCPR w Górze


Fundusze Europejskie- RPO WD


EFS


UE Europejski Fundusz Społeczny


Vademecum niepełnosprawnego


Piecza zastępcza


Przemoc w rodzinie


Orzecznictwo


Ochrona danych osobowych


Świadczenia


Linki

BIP PCPR GÓRA Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych eBIFRON  centrum DUW MS Niebieska Linia PARPA

Kalendarium

Dalidy
Juliusza

13

grudzien

PWŚCPSN
1     1 2
2 3 4 5 6 7 8 9
3 10 11 12 13 14 15 16
4 17 18 19 20 21 22 23
5 24 25 26 27 28 29 30
6 31       

Z myślą o osobach niepełnosprawnych

30.04.2012 09:25

   Spotkanie, które odbyło się w dniu 26 kwietnia 2012 roku w Hali Widowiskowo-Sportowej Arkadia, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Górze zorganizowało z myślą o niepełnosprawnych mieszkańcach powiatu górowskiego, z myślą o rodzicach opiekującymi się dziećmi niepełnosprawnymi oraz z myślą o rodzinach, które w swym gronie mają osoby niepełnosprawne, które wymagają pomocy osoby drugiej.
   Podczas spotkania odbyła się prezentacja sprzętu rehabilitacyjnego, przedmiotów ortopedycznych i środków pomocniczych oraz akcesoriów i urządzeń do likwidacji barier technicznych, architektonicznych i w komunikowaniu się. 
   Licznie przybyłym na spotkanie mieszkańcom powiatu górowskiego, podopiecznym Środowiskowego Domu Samopomocy w Górze, pracownikom Domu Pomocy Społecznej we Wronińcu oraz członkom Polskiego Związku Niewidomych w Górze, Firma Altix z Wrocławia przedstawiła najnowszy sprzęt mówiący i brajlowski dla osób niewidzącym i niedowidzącym np.: program komputerowy powiększający, zegarki, lupy, laski, ciśnieniomierze, nawigacje, telefony komórkowe i inne. Firma KORIM – Specjalistyczny Sklep Medyczny w Górze - przedstawiła najnowocześniejsze i najskuteczniejsze przedmioty ortopedyczne i środki pomocnicze np. stabilizatory stawów, pasy brzuszne, lędźwiowe, ortezy, protezy piersi, peruki, pieluchomajtki, art. stomijne, wkładki ortopedyczne i obuwie ortopedyczne, ciśnieniomierze, inhalatory i glukometry, jak również sprzęt rehabilitacyjny np. rotor, piłki do ćwiczeń, rolki do masażu itp. Dla osób niesłyszących i niedosłyszących firma Audiofon z siedzibą w Górze (przychodnia "Temed") przygotowała bogaty katalog aparatów słuchowych oraz profesjonalne doradztwo. Dla osób z dysfunkcjami narządu ruchu i schorzeniami powodującymi ograniczenia sprawności ruchowej, firma Akson z Leszna zaprezentowała sprzęt toaletowy i akcesoria tj. krzesełka prysznicowe, siedziska prysznicowe i wannowe oraz inne przedmioty, które mogą zaoferować ze swojego katalogu. Natomiast firma Vermeiren Polska z Trzebnicy przygotowała bogaty katalog wózków inwalidzkich dla dzieci i dorosłych, indywidualny przedmiot pionizujący, wózki z napędem elektrycznym, balkoniki, rower trójkołowy dziecięcy, podnośnik mobilny kąpielowo-transportowy i inne.
   Następnym elementem prezentacji było przedstawienie wszystkim obecnym sposobu użytkowania sprzętu i każdy z uczestników spotkania otrzymał pełen zestaw informacji na temat zakresu i sposobu użytkowania oraz możliwości otrzymania dofinansowania z Narodowego Funduszu Zdrowia, Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych i PCPR. Oprócz stoisk wystawionych, firmy po krótce przedstawiły swoje produkty i zakres działania. Prezentacja miała charakter otwarty, a mieszkańcy powiatu wykazali ogromne zainteresowanie, o czym świadczy tak liczny udział w prezentacji.
Radę Powiatu Górowskiego reprezentował Radny – Grzegorz Aleksander Trojanek.

Informacje o artykule

Zredagował(a): Redakcja
Data powstania: 30.04.2012 09:25
Data ostatniej modyfikacji: 27.08.2012 12:49
Liczba wyświetleń: 1429
Drukuj Stworz PDF