pomniejsz powiększ

PCPR w Górze


Fundusze Europejskie- RPO WD


EFS


UE Europejski Fundusz Społeczny


Vademecum niepełnosprawnego


Piecza zastępcza


Przeciwdziałanie przemocy


Orzecznictwo


Ochrona danych osobowych


Świadczenia


Społeczna Rada


ZAMÓWIENIA PUBLICZNE PCPR


Linki

BIP PCPR GÓRA Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych eBIFRON  centrum DUW MS Niebieska Linia PARPA

Kalendarium

Edwarda
Narcyza

18

marzec

PWŚCPSN
1     1 2 3
2 4 5 6 7 8 9 10
3 11 12 13 14 15 16 17
4 18 19 20 21 22 23 24
5 25 26 27 28 29 30 31

Z myślą o osobach niepełnosprawnych

30.04.2012 08:25

   Spotkanie, które odbyło się w dniu 26 kwietnia 2012 roku w Hali Widowiskowo-Sportowej Arkadia, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Górze zorganizowało z myślą o niepełnosprawnych mieszkańcach powiatu górowskiego, z myślą o rodzicach opiekującymi się dziećmi niepełnosprawnymi oraz z myślą o rodzinach, które w swym gronie mają osoby niepełnosprawne, które wymagają pomocy osoby drugiej.
   Podczas spotkania odbyła się prezentacja sprzętu rehabilitacyjnego, przedmiotów ortopedycznych i środków pomocniczych oraz akcesoriów i urządzeń do likwidacji barier technicznych, architektonicznych i w komunikowaniu się. 
   Licznie przybyłym na spotkanie mieszkańcom powiatu górowskiego, podopiecznym Środowiskowego Domu Samopomocy w Górze, pracownikom Domu Pomocy Społecznej we Wronińcu oraz członkom Polskiego Związku Niewidomych w Górze, Firma Altix z Wrocławia przedstawiła najnowszy sprzęt mówiący i brajlowski dla osób niewidzącym i niedowidzącym np.: program komputerowy powiększający, zegarki, lupy, laski, ciśnieniomierze, nawigacje, telefony komórkowe i inne. Firma KORIM – Specjalistyczny Sklep Medyczny w Górze - przedstawiła najnowocześniejsze i najskuteczniejsze przedmioty ortopedyczne i środki pomocnicze np. stabilizatory stawów, pasy brzuszne, lędźwiowe, ortezy, protezy piersi, peruki, pieluchomajtki, art. stomijne, wkładki ortopedyczne i obuwie ortopedyczne, ciśnieniomierze, inhalatory i glukometry, jak również sprzęt rehabilitacyjny np. rotor, piłki do ćwiczeń, rolki do masażu itp. Dla osób niesłyszących i niedosłyszących firma Audiofon z siedzibą w Górze (przychodnia "Temed") przygotowała bogaty katalog aparatów słuchowych oraz profesjonalne doradztwo. Dla osób z dysfunkcjami narządu ruchu i schorzeniami powodującymi ograniczenia sprawności ruchowej, firma Akson z Leszna zaprezentowała sprzęt toaletowy i akcesoria tj. krzesełka prysznicowe, siedziska prysznicowe i wannowe oraz inne przedmioty, które mogą zaoferować ze swojego katalogu. Natomiast firma Vermeiren Polska z Trzebnicy przygotowała bogaty katalog wózków inwalidzkich dla dzieci i dorosłych, indywidualny przedmiot pionizujący, wózki z napędem elektrycznym, balkoniki, rower trójkołowy dziecięcy, podnośnik mobilny kąpielowo-transportowy i inne.
   Następnym elementem prezentacji było przedstawienie wszystkim obecnym sposobu użytkowania sprzętu i każdy z uczestników spotkania otrzymał pełen zestaw informacji na temat zakresu i sposobu użytkowania oraz możliwości otrzymania dofinansowania z Narodowego Funduszu Zdrowia, Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych i PCPR. Oprócz stoisk wystawionych, firmy po krótce przedstawiły swoje produkty i zakres działania. Prezentacja miała charakter otwarty, a mieszkańcy powiatu wykazali ogromne zainteresowanie, o czym świadczy tak liczny udział w prezentacji.
Radę Powiatu Górowskiego reprezentował Radny – Grzegorz Aleksander Trojanek.

Informacje o artykule

Zredagował(a): Redakcja
Data powstania: 30.04.2012 08:25
Data ostatniej modyfikacji: 27.08.2012 11:49
Liczba wyświetleń: 1459
Drukuj Stworz PDF