pomniejsz powiększ

PCPR w Górze


VADEMECUM NIEPEŁNOSPRAWNEGO


ORZECZNICTWO


Społeczna Rada


Ulotki / Broszury/ Informatory


Piecza zastępcza


Świadczenia


Przeciwdziałanie przemocy


UE Europejski Fundusz Społeczny


Fundusze Europejskie- RPO WD


EFS


ZAMÓWIENIA PUBLICZNE PCPR


Linki

BIP PCPR GÓRA Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych SOW System Obsługi Wsparcia  centrum DUW MS Niebieska Linia PARPA

Kalendarium

Jaropełka
Marii

3

maj

PWŚCPSN
1  1 2 3 4 5
2 6 7 8 9 10 11 12
3 13 14 15 16 17 18 19
4 20 21 22 23 24 25 26
5 27 28 29 30 31   

Zespół ćwiczeń fizycznych usprawniających psychoruchowo dla uczestników projektu

21.06.2013 14:37

     Uczestnicy projektu Mit a prawda- łamiemy bariery i stereotypy zakończyli udział w kolejnych zajęciach z zakresu aktywnej integracji. Zespół ćwiczeń fizycznych usprawniających psychoruchowo, to kolejna forma wsparcia zorganizowana przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Górze.

    Zajęcia odbywały się przez kolejnych 6 dni (od 05.06.2013r. do 11.06.2013r.)w formie wykładu, pogadanki, a następnie ćwiczeń fizycznych na Hali w Powiatowym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Górze, a przeprowadził je fizjoterapeuta Grzegorz Rewucki.

1) W pierwszej części fizjoterapeuta przeprowadził pogadankę – wykład i poruszył taką tematykę:

- wysiłek fizyczny jako aktywizacja psychoruchowa człowieka. Etiologia wybranych jednostek chorobowych układu krążenia, wskazania i przeciwwskazania do przeprowadzenia ćwiczeń usprawniających,

- etiologia wybranych jednostek chorobowych układu oddechowego. Sposoby i formy rehabilitacji w chorobach układu oddechowego,

- etiologia wybranych jednostek chorobowych układu ruchu. Sposoby i formy rehabilitacji w chorobach układu ruchu,

- etiologia wybranych jednostek chorobowych układu nerwowego. Sposoby i formy rehabilitacji w chorobach układu nerwowego.

2) W drugiej części fizjoterapeuta przeprowadził ćwiczenia fizyczne:

- ćwiczenia czynne, aktywizujące, ogólnousprawniające, kondycyjne, integrujące grupę, oddechowe, rozluźniające, relaksujące w formie treningu autogennego.

    Były to ćwiczenia grupowe, a w niektórych przypadkach indywidualne dostosowane do rodzaju i stopnia niepełnosprawności.

    Realizator projektu PCPR zapewniło uczestnikom projektu materiały dydaktyczne w formie sprzętu do wykonywania ćwiczeń, które po zrealizowanych zajęciach zostaną wykorzystane przez uczestników projektu w życiu codziennym do rehabilitacji w warunkach domowych.

    W badaniach ankietowych przeprowadzonych wśród uczestników projektu, fizjoterapeuta otrzymał najwyższą  ocenę. Uczestnicy jednogłośnie stwierdzili, że w sposób bardzo przystępny przekazał swoją szeroką wiedzę na temat usprawnienia w chorobach układu krążenia i narządu ruchu. Odpowiedział na wszystkie nurtujące pytania dotyczące schorzeń i następstw z nimi związanych, a także udzilił porady. Uczestnicy byli bardzo zadowoleni z zajęć i stwierdzili, że ćwiczenia wykonywane na zespole ćwiczeń podniosły ich sprawność i kondycję fizyczną. Wysoka ocena wskazuje na pełen profesjonalizm trenera, a dla jednostki to ogromny sukces, iż wybrała takiego wykonawcę.  Trener fizjoterapeuta przeprowadził tak bogaty zakres ćwiczeń, co spowodowało, iż uczestnicy z ogromnym zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach.

    Po zakończonych zajęciach jesteśmy bogatsi o bardzo wiele informacji i praktyczną wiedzę. Rzetelność i kompetencje fizjoterapeuty pozwalały czerpać maksymalną satysfakcję z udziału w zajęciach nie tylko uczestnikom, ale również Realizatorowi- pracownikom PCPR, którzy monitorowali zajęcia, co z pewnością przyczyni się do osiągnięcia zamierzonych w projekcie przez PCPR rezultatów.

    W niniejszym tekście wykorzystano prawa autorskie Pana Grzegorza Rewuckiego dotyczące tematyki zajęć za co serdecznie dziękujemy.

    Obecnie uczestnicy przygotowują się do zajęć podnoszących umiejętności obsługi komputera i stron internetowych.

 

Projekt dotyczy Priorytetu VII Promocja  integracji społecznej, 

działanie 7.1 Rozwój i upowszechnienie aktywnej integracji,

poddziałanie 7.1.2  Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez powiatowe centra pomocy rodzinie.

Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

 

Informacje o artykule

Zredagował(a): Redakcja
Data powstania: 21.06.2013 14:37
Data ostatniej modyfikacji:
Liczba wyświetleń: 1942
Drukuj Stworz PDF