pomniejsz powiększ

PCPR w Górze


VADEMECUM NIEPEŁNOSPRAWNEGO


ORZECZNICTWO


Społeczna Rada


Ulotki / Broszury/ Informatory


Piecza zastępcza


Świadczenia


Przeciwdziałanie przemocy


UE Europejski Fundusz Społeczny


Fundusze Europejskie- RPO WD


EFS


ZAMÓWIENIA PUBLICZNE PCPR


Linki

BIP PCPR GÓRA Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych SOW System Obsługi Wsparcia  centrum DUW MS Niebieska Linia PARPA

Kalendarium

Janusza
Marii

21

listopad

PWŚCPSN
1    1 2 3
2 4 5 6 7 8 9 10
3 11 12 13 14 15 16 17
4 18 19 20 21 22 23 24
5 25 26 27 28 29 30  

Zespół ćwiczeń fizycznych usprawniających psychoruchowo dla uczestników projektu

21.06.2013 14:37

     Uczestnicy projektu Mit a prawda- łamiemy bariery i stereotypy zakończyli udział w kolejnych zajęciach z zakresu aktywnej integracji. Zespół ćwiczeń fizycznych usprawniających psychoruchowo, to kolejna forma wsparcia zorganizowana przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Górze.

    Zajęcia odbywały się przez kolejnych 6 dni (od 05.06.2013r. do 11.06.2013r.)w formie wykładu, pogadanki, a następnie ćwiczeń fizycznych na Hali w Powiatowym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Górze, a przeprowadził je fizjoterapeuta Grzegorz Rewucki.

1) W pierwszej części fizjoterapeuta przeprowadził pogadankę – wykład i poruszył taką tematykę:

- wysiłek fizyczny jako aktywizacja psychoruchowa człowieka. Etiologia wybranych jednostek chorobowych układu krążenia, wskazania i przeciwwskazania do przeprowadzenia ćwiczeń usprawniających,

- etiologia wybranych jednostek chorobowych układu oddechowego. Sposoby i formy rehabilitacji w chorobach układu oddechowego,

- etiologia wybranych jednostek chorobowych układu ruchu. Sposoby i formy rehabilitacji w chorobach układu ruchu,

- etiologia wybranych jednostek chorobowych układu nerwowego. Sposoby i formy rehabilitacji w chorobach układu nerwowego.

2) W drugiej części fizjoterapeuta przeprowadził ćwiczenia fizyczne:

- ćwiczenia czynne, aktywizujące, ogólnousprawniające, kondycyjne, integrujące grupę, oddechowe, rozluźniające, relaksujące w formie treningu autogennego.

    Były to ćwiczenia grupowe, a w niektórych przypadkach indywidualne dostosowane do rodzaju i stopnia niepełnosprawności.

    Realizator projektu PCPR zapewniło uczestnikom projektu materiały dydaktyczne w formie sprzętu do wykonywania ćwiczeń, które po zrealizowanych zajęciach zostaną wykorzystane przez uczestników projektu w życiu codziennym do rehabilitacji w warunkach domowych.

    W badaniach ankietowych przeprowadzonych wśród uczestników projektu, fizjoterapeuta otrzymał najwyższą  ocenę. Uczestnicy jednogłośnie stwierdzili, że w sposób bardzo przystępny przekazał swoją szeroką wiedzę na temat usprawnienia w chorobach układu krążenia i narządu ruchu. Odpowiedział na wszystkie nurtujące pytania dotyczące schorzeń i następstw z nimi związanych, a także udzilił porady. Uczestnicy byli bardzo zadowoleni z zajęć i stwierdzili, że ćwiczenia wykonywane na zespole ćwiczeń podniosły ich sprawność i kondycję fizyczną. Wysoka ocena wskazuje na pełen profesjonalizm trenera, a dla jednostki to ogromny sukces, iż wybrała takiego wykonawcę.  Trener fizjoterapeuta przeprowadził tak bogaty zakres ćwiczeń, co spowodowało, iż uczestnicy z ogromnym zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach.

    Po zakończonych zajęciach jesteśmy bogatsi o bardzo wiele informacji i praktyczną wiedzę. Rzetelność i kompetencje fizjoterapeuty pozwalały czerpać maksymalną satysfakcję z udziału w zajęciach nie tylko uczestnikom, ale również Realizatorowi- pracownikom PCPR, którzy monitorowali zajęcia, co z pewnością przyczyni się do osiągnięcia zamierzonych w projekcie przez PCPR rezultatów.

    W niniejszym tekście wykorzystano prawa autorskie Pana Grzegorza Rewuckiego dotyczące tematyki zajęć za co serdecznie dziękujemy.

    Obecnie uczestnicy przygotowują się do zajęć podnoszących umiejętności obsługi komputera i stron internetowych.

 

Projekt dotyczy Priorytetu VII Promocja  integracji społecznej, 

działanie 7.1 Rozwój i upowszechnienie aktywnej integracji,

poddziałanie 7.1.2  Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez powiatowe centra pomocy rodzinie.

Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

 

Informacje o artykule

Zredagował(a): Redakcja
Data powstania: 21.06.2013 14:37
Data ostatniej modyfikacji:
Liczba wyświetleń: 2060
Drukuj Stworz PDF